Salon z duszą – co się przyda?

Każdy człowiek ma swój pomysł na wystrój mieszkania. Jedni wolą styl nowoczesny, inni skandynawski a jeszcze inni rustykalny, vintage lub retro. Jak urządzić salon tak, aby miał to coś? Aby widać było duszę i czuć było ten klimat powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach wybierając umeblowanie do naszego pokoju.

Kilka sprawdzonych rozwiązań

Z pewnością przydadzą się bardzo eleganckie, ciężkie, ciemne i duże meble czy komody. Kojarzą się one bezsprzecznie ze starością, jednak bardzo pozytywnie, nie nachalnie. Osobiste pamiątki dodają pomieszczeniu klimatu, którego potrzebuje każde miejsce, o którym chcielibyśmy coś więcej powiedzieć. Obrazy lub nasze fotografie powieszone na ścianie w dużym formacie powinny być włożone w masywne ramy. Zapewnią charakter i nadadzą uroku, a na pewno zaciekawią.

Inne dodatki i elementy to na pewno biblioteka. Regał z książkami i fotel to dwa przedmioty, które łączą się bez słów. Pasują do każdego miejsca i są bardzo pożądane. Długie zasłony i duże okna ukazują cały urok, jednak wieczorową porą dobrze jest oświetlić pomieszczenie. Tutaj najlepiej sprawdzą się lampy vintage, które w połączeniu z resztą będą kwintesencją naszego cudownego, osobistego salonu. Inspirujące modele do różnych typów salonów można znaleźć na https://lightfactory.com.pl/.

Wazon ze świeżymi kwiatami, stolik na kawę oraz duża wieża stereo lub gramofon to będzie hit i dopełnienie naszego salonu z duszą. Jeśli nasz pokój jest duży, z łatwością pomieścimy w nim te wszystkie przedmioty. Jeśli natomiast dysponujemy małą ilością miejsca, zdecydowanie możemy wybrać coś z tych mebli i stworzyć oryginalny i ciekawy kąt dla siebie, reszty rodziny i gości, którzy z chęcią nas odwiedzą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =