Rozwiązania technologiczne dla firm spedycyjnych

Postęp technologiczny jest nieunikniony w wielu dziedzinach życia, również w branży spedycyjnej. W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych rozwiązań ułatwiających i usprawniających dostarczanie towarów z jednego miejsca w drugie. Są to przede wszystkim różnego rodzaju aplikacje, a także zaawansowane systemy kontroli – mowa choćby o monitoringu GPS pojazdów. Dzięki ich zastosowaniu właściciele firm transportowych mogą czuwać nad przebiegiem całego procesu od momentu wysyłki ładunku, aż do jego nadejścia do adresata.

Przydatne aplikacje i rozbudowane systemy monitorowania

Obecnie powszechne stało się udostępnianie klientom różnych informacji dotyczących pojazdu za pomocą telefonu albo tabletu. Poza tym wiele przedsiębiorstw spedycyjnych wykorzystuje specjalne aplikacje służące do zarządzania procesem przewozu, ograniczania papierkowej roboty czy minimalizacji możliwych awarii samochodów dostawczych. Przykładem jest aplikacja odpowiedzialna za udostępnianie obrazu na żywo z wnętrza pojazdu, która dodatkowo pozwala na odczytywanie jego rejestracji. Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy z ciężarówki korzysta co najmniej dwóch kierowców.

Drugą ciekawą aplikacją jest program umożliwiający zakup paliwa, przeznaczony dla firm spedycyjnych posiadających własne zbiorniki. Dzięki jego użyciu można przyspieszyć realizację zamówienia i nabyć paliwo w znacznie bardziej korzystnej cenie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak monitoring GPS, czyli narzędzie wspomagające zarządzanie całą flotą i kontrolę wszelkich procesów w zakresie transportu.

Montowane w pojazdach urządzenia GPS pozwalają na prowadzenie wnikliwej obserwacji poszczególnych kierowców (m.in. czasu pracy i kosztów zużycia paliwa), a także informują właściciela o temperaturze w ładowni, momencie otwarcia i zamknięcia drzwi, prędkości, ilości przejechanych kilometrów oraz obrotach silnika. Na https://www.geonavi.com.pl/funkcjonalnosci/ można dowiedzieć się wiecej o jego zaletach.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − trzynaście =