Różnice między rodzajami piór

Pióra to bardzo eleganckie przyrządy piśmiennicze, które będą zawsze modne. Są doskonałą alternatywą dla długopisów głównie ze względu na fakt, że pomagają kształtować ładny i estetyczny charakter pisma. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów piór, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pióro?

Najbardziej klasycznym rodzajem przyrządów do pisania jest pióro wieczne. Składa się ono z sześciu elementów: stalówki, spływaka, sekcji, korpusu, systemu do uzupełniania atramentu oraz skuwki. Napełnia się je za pomocą tzw. naboi lub konwertera. Od tego, jak gruba jest stalówka zależy wielkość linii. Trzeba jednak pamiętać, że pisanie za pomocą wiecznego pióra wymaga treningu, ponieważ tusz, który wydobywa się z niego podczas pisania może się rozmazywać, co wygląda nieestetycznie. Wystarczy jednak trochę ćwiczeń, aby w swobodny i prawidłowy sposób go używać.

Świetną alternatywą dla piór wiecznych są ich nowoczesne odpowiedniki, czyli pióra kulkowe. Opiera się ono na specjalnym mechanizmie z kulką i zawiera w sobie kilka cech charakterystycznych dla długopisów. Niekiedy określa się je mianem hybrydy tych dwóch przyrządów. Jego używanie jest bardzo łatwe i może być wykorzystywane także przez dzieci. Atrament nie brudzi rąk oraz nie tworzy nieestetycznych plam. Pióra kulkowe wymagają jednak częstego wymieniania wkładów, ponieważ zużywają się one dosyć szybko. Poszukując pióra dla siebie lub na prezent warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.bazarnik.pl/art-pismienne/kategorie/piora-kulkowe

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 4 =