Rozmowa o pracę – czy nasz strój ma znaczenie?

Większość z nas twierdzi, że nie ocenia innych ludzi po wyglądzie. Prawda jest jednak inna. Strój oraz ogólna prezencja mają ogromny wpływ na odbieranie naszej osoby, a przede wszystkim kształtują tzw. pierwsze wrażenie, które wbrew pozorom bardzo trudno zmienić. Nie chodzi o sylwetkę, rysy twarzy, czy też markę naszych ubrań. Dużo istotniejszą kwestią jest estetyka wyglądu i dopasowanie go do sytuacji. Dlatego właśnie to, jak zaprezentujemy się od strony wizualnej na rozmowie o pracę, ma znaczenie.

Co ubrać na rozmowę o pracę

Pamiętajmy, że wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy dobrać nasz strój do specyfiki stanowiska, na które aplikujemy. Inaczej musi się ubrać kandydat do roli kierownika banku, a inaczej potencjalny pracownik agencji reklamowej. W pierwszym przypadku obowiązywać będzie strój bezwzględnie formalny, charakteryzujący się elegancją. Sprawdzą się tu klasyczne garnitury, garsonki, żakiety damskie wizytowe, neutralne kolory i minimum ekstrawagancji. Aplikując na wszelkie stanowiska, gdzie wymagana jest kreatywność, nasz wizerunek może być odrobinę bardziej szalony. Czerwone włosy, kolorowa koszula, lub chociaż zabawne skarpetki prawdopodobnie będą odebrane w tym przypadku jako atut, ponieważ kojarzą się z indywidualnym stylem. Zawsze jednak musimy mieć na uwadze fakt, że poprzez nasz ubiór wyrażamy szacunek do miejsca, osób i okoliczności, dlatego jaskrawe kolory lub krótkie sukienki lepiej zostawić sobie na niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć + 20 =