Rodzaje silników elektrycznych – co warto wiedzieć?

Temat związany z rodzajami silników elektrycznych jest bardzo szeroki. Różnią się one bowiem budową oraz rodzajem zastosowania. Jednakże wspólną ich cechą jest sposób działania. Opiera się on na użyciu pola magnetycznego, które wprawia w ruch wał danego urządzenia czy maszyny. Krótko mówiąc, dochodzi do zamiany energii elektrycznej na mechaniczną. Silniki elektryczne są bardzo popularne. Używa się ich w różnych gałęziach przemysłu oraz w zastosowaniach indywidualnych.

Rodzaje silników, dostosowane do potrzeb

Decydując się na zakup silnika, warto udać się do sprawdzonych sklepów lub hurtowni https://kmp-pol.pl/silniki/ z tym asortymentem. Z produktów tego typu do najpopularniejszych należą silniki jednofazowe. Są one zasilane z jednofazowej sieci prądu zmiennego. Składają się z dwóch uzwojeń. Stosuje się je w sprzętach rolniczych oraz urządzeniach gospodarstwa domowego. Odznaczają się one stałym działaniem bez potrzeby robienia przerw. Silniki trójfazowe są stosowane w urządzeniach, które potrzebują więcej mocy do działania. Występują one w profesjonalnych mechanizmach przemysłowych. Natomiast silniki z hamulcem mają zastosowanie w tych maszynach, które wymagają zatrzymywania pracy. Na rynku można spotkać produkty z hamulcem prądu przemiennego i stałego.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × pięć =