Rodzaje pościeli i ich wpływ na komfort naszego snu

Odpowiednio dobrana pościel może zapewnić zdrowy i regenerujący sen. Aby jednak taką znaleźć, należy sprawdzić, jakie są rodzaje pościeli. Tych jest bowiem kilka, a różnica dotyczy materiału wykonania. Przed zakupem warto poznać jej właściwości, co ułatwi zachowanie optymalnej temperatury ciała w czasie odpoczynku.

Na lato i na zimę 

Najpopularniejsze rodzaje pościeli to między innymi pościel jedwabna, satynowa, bawełniana czy z kory. Pościel jedwabna świetnie sprawdza się w okresie letnim. Jest bowiem lekka, przewiewna oraz chłodna w dotyku. Podobne właściwości ma pościel satynowa, która delikatnie okrywa ciało. Dobrym wyborem na cały rok jest pościel bawełniana. Okrywając się pościelą bawełnianą, można zapewnić sobie schłodzenie ciała latem lub zatrzymanie ciepła w miesiącach zimowych. Ze względu na dużą popularność ten typ występuje w różnych wariantach. Do wyboru są pościele dla dzieci z postaciami z bajek, oryginalne pościele dla młodzieży, poza tym wersje świąteczne, ze zwierzętami i motywami kwiatowymi. Ostatnim popularnym typem pościeli jest pościel z kory. Jest ona lekko chropowata, dzięki czemu zapewnia przyjemne swędzenie podczas snu. Jej plusem jest też odporność na zagniecenia i dość duża dostępność.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − 6 =