Rodzaje montowania rolet

Rolety wewnętrzne posiadają wiele zalet. Nie tylko skutecznie chronią przed słońcem, ale również mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Żeby jednak zdobić okno i wnętrza, muszą zostać w prawidłowy sposób zamontowane. W zależności od rodzaju rolet oraz indywidualnych preferencji, wyróżnia się kilka sposobów montażu.

Najczęściej stosowany jest montaż inwazyjny. W przypadku rolet kasetowych polega on na nawierceniu otworów i przykręceniu kasety do ramy okna. Aby rolety przylegały do ramy, na jej krawędziach przykleja się prowadnice. Podobnie wygląda sposób montażu rolet dzień noc. Różnica polega na tym, że w przypadku tych rolet prowadnicami są zazwyczaj przezroczyste żyłki. Dzięki temu, że prowadnice są praktycznie niewidoczne, efekt końcowy jest dużo lepszy. Nieco inaczej wygląda montaż rolet wolnowiszących, W związku z tym, że pełnią one rolę zasłon lub firanek, przytwierdzane są wyłącznie na ścianie lub suficie. Jeszcze inaczej montuje się popularne w ostatnim czasie rolety plisowane. Rolety te nie posiadają żadnej kasety, dlatego rolę stelaża pełnią prowadnice, które montowane są na stałe do ramy okna za pomocą specjalnych uchwytów.

Jeżeli ktoś nie chce, bądź nie może ingerować w strukturę okna, powinien zdecydować się na montaż bezinwazyjny. W tym wypadku rolety montowane są za pomocą wytrzymałych taśm samoprzylepnych. Popularnym rozwiązaniem jest także zastosowanie specjalnych haczyków, które umieszcza się na górze ramy okna. Dopiero po zamontowaniu haczyków, wiesza się na nich roletę. Dzięki temu, że haczyki mają regulację można je stosować w ramach o różnej grubości.

Chociaż montaż rolet nie jest skomplikowany, efekt końcowy w dużym stopniu jest uzależniony od stopnia dopasowania rolet i zestawu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup rolety na wymiar, które będą stworzone pod konkretne okno. W przypadku kupna rolet uniwersalnych mogą pojawić się problemy z montażem, w związku z niedokładnym spasowaniem niektórych elementów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × trzy =