Remont jezdni – jak oznaczyć miejsce pracy?

Na polskich drogach bardzo często przeprowadzane są prace o charakterze remontowym. Takie miejsce musi być zawsze we właściwy sposób oznakowane, gdyż ma to kluczowy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu (kierowców, pieszych rowerzystów), a także samych robotników. Zaleca się całkowite odgrodzenie głównego pasa jezdni od jej naprawianego odcinka. Służą do tego celu liczne elementy ostrzegawcze, sygnalizacyjne oraz zaporowe. 

Bez fizycznych barierek ani rusz

Kilkadziesiąt metrów przed miejscem remontu powinien zostać umieszczony próg zwalniający, który skutecznie wymusza na kierowcach ograniczenie prędkości. Przyda się też tymczasowa sygnalizacja świetlna, określana inaczej mianem wahadłowej. Oczywiście normę stanowią ponadto znaki poziome i pionowe. Część z nich nakazuje zwolnienie auta, inne ostrzegają przed zagrożeniem i kontrolują ruch pieszych, a jeszcze inne wskazują objazd lub przebieg alternatywnej trasy. Kolejną kategorią niezbędnych elementów są bariery ustawione w poprzek i wzdłuż drogi o długości co najmniej 75 cm. Posiadają na swojej powierzchni dobrze widoczne pasy w kolorze biało-czerwonym (pokryte materiałem o właściwościach odblaskowych). Oprócz tego użyteczne okazują się taśmy ostrzegawcze i pachołki z tworzywa sztucznego. Wszystkie wymienione w niniejszym artykule obiekty posiada w swoim asortymencie każdy profesjonalny sklep drogowy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 5 =