Rehabilitacja w domu czy w szpitalu?

Zalety rehabilitacji w szpitalu

Zgodnie z definicją rehabilitacja to zespół czynności mających na celu przywrócić pacjentowi sprawność fizyczną. Rehabilitację przeprowadza się zazwyczaj po przebytych chorobach, urazach lub zabiegach operacyjnych. Czynności rehabilitacyjne wykonuje się również w przypadku schorzeń przewlekłych, przy których przywrócenie pełnej sprawności fizycznej lub psychicznej nie jest możliwe.

Skuteczność przeprowadzanych zabiegów uzależniona jest głównie od kwalifikacji rehabilitanta, zaangażowania i determinacji pacjenta, a także jakości zastosowanego sprzętu. Najlepsze warunki do rehabilitacji zazwyczaj dają szpitale, dlatego wielu pacjentów korzysta z ich usług. W szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych pracują doświadczeni fizjoterapeuci, jest także duża różnorodność specjalistycznego sprzętu.

Specyfika rehabilitacji domowej

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się rehabilitacja w domu. Tego rodzaju usługa dostępna jest w ramach publicznej służby zdrowia i dedykowana pacjentom, którzy nie mają możliwości samodzielnego poruszania się. W ramach domowej rehabilitacji pacjentom przysługuje taka sama pomoc jak osobom korzystającym z usług szpitalnych oddziałów rehabilitacyjnych. W praktyce zazwyczaj liczyć można głównie na wsparcie rehabilitanta, a specjalistyczny sprzęt należy sobie zorganizować we własnym zakresie.

Na szczęście w ostatnim czasie pojawiło się na rynku wiele firm umożliwiających wypożyczanie sprzętu do rehabilitacji. Wypożyczalnia sprzętu medycznego – Włocławek umożliwia korzystanie z wysokiej jakości urządzeń, bez konieczności ich kupowania na własność. Dzięki tego typu placówkom pacjenci ograniczeni ruchowo mogą otrzymać taką samą pomoc jak ci odwiedzający szpitalne oddziały ratunkowe. Taka instytucja działa również w Toruniu. Informacje o niej można znaleźć na http://medistuff.pl/kontakt/kujawsko-pomorskie/torun/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 3 =