Rehabilitacja po skomplikowanym złamaniu ręki – jak można ją przyspieszyć?

Każdy wypadek to bardzo traumatyczne przeżycie nie tylko dla poszkodowanego, ale także dla jego bliskich. Wszyscy chcemy jak najprędzej zapomnieć o tym, ale leczenie czasem ciągnie się całymi miesiącami. Kiedy dochodzi do skomplikowanego złamania, bardzo trudno jest wrócić do pełni zdrowia. Co możemy zatem zrobić, żeby przyśpieszyć proces rekonwalescencji?

Domowe sposoby na przyśpieszenie leczenia

Podstawowa metoda to oczywiście odpowiednio dopasowane ćwiczenia. Najlepiej pod okiem specjalisty rehabilitanta. Ćwiczenia nie mogą być zbyt intensywne, ale codzienne.

Innym, bardzo pomocnym rozwiązaniem jest magnetoterapia w domu, która wykorzystywana jest przede wszystkim w leczeniu skomplikowanych złamań. Może być stosowana w trakcie noszenia gipsu i opatrunku.

Pole magnetyczne sprawdza się także w leczeniu przeziębienia, zapalenia zatok i kataru, w leczeniu trudno gojących się ran i blizn. Pomaga w dolegliwościach bólowych, korzystnie wpływa na układ nerwowy i układ krążenia, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Magnetoterapię można także wykorzystywać w leczeniu stanów zapalnych skóry oraz zapalenia nerwu. Bardzo ważne jest to, że urządzenia do magnetoterapii są niewielkie i terapia taka nie ma żadnych skutków ubocznych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − osiemnaście =