Ręczniki dla dzieci – czym różnią się od siebie?

Dla większości rodziców kąpiel maluszka oznacza całkiem spore wyzwanie. Najbardziej obawiają się tego, aby w trakcie wkładania oraz wyjmowania go z wanienki nie zrobić mu żadnej krzywdy. Nie mogą też zapominać o natychmiastowym okryciu noworodka po wyjęciu go z wody, ponieważ różnica temperatur może spowodować przeziębienie. Konieczne jest więc stosowanie specjalnych ręczników dla dzieci, które powinnny posiadać określone właściwości. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów tego typu produktu. 

Niezbędny element każdej kąpieli

Wybór ręcznika kąpielowego dla małego dziecka jest równie istotną kwestią, jak zakup kosmetyków do jego wrażliwej skóry. W sklepach aż roi się od różnych produktów tego typu, ale nie należy sięgać po pierwszy lepszy. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na rozmiar (musi być odpowiednio duży, abyśmy mogli bez problemu okryć nim całego malucha), materiał (najlepsze są wyroby bawełniane i bambusowe, bo znakomicie wchłaniają wodę; unikać należy natomiast egzemplarzy zrobionych ze sztucznych tkanin), miękkość oraz wygodę użytkowania. Jeśli chodzi o ten ostatni parametr, to największe znaczenie ma projekt. Na rynku znajdziemy następujące rodzaje ręczników dziecięcych:

  • W formie fartucha – rodzic może go z powodzeniem założyć na siebie, tak aby po wyjęciu dziecka z wody natychmiast je przytulić i okryć miękkim materiałem. Tego typu model posiada zazwyczaj dodatkowy kapturek wszyty w dolnej części, który skutecznie ochroni główkę przed chłodem. 
  • Z kapturkiem – najlepsze rozwiązanie dla niemowlaków, gdyż doskonale chroni ich głowę przez zmarznięciem. Większość produktów z tej kategorii jest wykonana z bawełny albo bambusa, co powoduje, że świetnie wchłaniają wodę. Omawiany ręcznik jest dostępny m.in. w tym sklepie: https://zaira.pl/.
  • Wielofunkcyjne – stosowane zarówno jako zwyczajny ręcznik, jak i fartuch czy szlafrok dla nieco starszego dziecka. Podobnie jak poprzednie modele są wyposażone w kapturek, tyle że często z zabawnymi uszami.
O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + 11 =