Przesyłka kurierska – czy to korzystne rozwiązanie?

Współcześnie niemal każdy z nas regularnie wysyła różnego rodzaju przesyłki – choćby do członków rodziny czy klientów. Najbardziej opłacalnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem jest w tym przypadku skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Zajmie się ona bowiem kompleksowo całym procesem – począwszy od momentu nadania paczki, a skończywszy na dostarczeniu jej do rąk własnych adresata. Godna polecenia jest usługa Stacja z Paczką, dzięki której odebrać paczkę można na jednej ze stacji Orlen. Ze szczegółowym cennikiem tej formy odbioru można zapoznać się np. za sprawą portalu https://www.kurierovo.pl/firmy-kurierskie/stacja-z-paczka.

Nie warto kombinować

Przesyłka kurierska jest korzystną opcją przede wszystkim z powodu oszczędności czasu. Zazwyczaj bowiem paczka jest dostarczana do odbiorcy w ciągu dwóch, a niekiedy nawet jednego dnia roboczego. Oczywiście wiele zależy od odległości między punktem nadania i odbioru.

Druga niewątpliwa zaleta to niezawodność dostawy. Problemy w tym zakresie zdarzają się jedynie sporadycznie i wynikają głównie z błędów klientów, którzy np. wpisują na etykiecie błędny adres. Pamiętajmy, że zawsze mamy możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zagubienia czy uszkodzenia towaru. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że opłata za przesyłki kurierskie jest stosunkowo niska i wynosi przeważnie od 10 zł do 20 zł w przypadku paczki o wadze do 2 kg i standardowym rozmiarze. Gdybyśmy chcieli dostarczyć ją samodzielnie, to z pewnością musielibyśmy wydać znacznie więcej pieniędzy (choćby na paliwo).

Ostatnią kluczową zaletą jest elastyczność firm kurierskich, które często dostosowują swoje usługi do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów (wysyłki krajowe, międzynarodowe, za pobraniem itp.). Jeśli interesuje nas rzetelność dostawców, czy też koszty np. ceny DPD lub innej firmy kurierskiej, to koniecznie wejdźmy na jeden z wybranych portali brokerskich, na którym bez trudu porównamy oferty poszczególnych podmiotów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy + szesnaście =