Przebieg i narzędzia do frezowania

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych w przemyśle technik jest frezowanie. Polega ono na kształtowaniu wybranego materiału z użyciem nowoczesnej obrabiarki zwanej fachowo frezarką. Dzięki niej można bez problemu uzyskać różnorodne detale, takie jak choćby rowki, kanaliki, rozmaite otwory, ostre kanty, fantazyjne wzory czy wyżłobienia. Kompleksową obróbką metalu za pomocą profesjonalnych frezarek pionowych zajmuje się m.in. ta specjalistyczna firma: http://gozbet.pl.

Maszyny sterowane numerycznie to dzisiaj norma

Frezowanie odbywa się w taki sposób, że dana maszyna przeznaczona do tego zadania wykonuje ruch obrotowy albo posuwowy (w zależności od modelu), zaś obrabiany przedmiot pozostaje w tym czasie całkowicie nieruchomy, ewentualnie obraca się wokół własnej osi. Dzięki temu mechanicznie oddzielane są kolejne warstwy materiału – aż do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu obiektu. Współcześnie najważniejszym narzędziem wykorzystywanym w tym procesie jest frezarka pionowa sterowana numerycznie (tzw. CNC). Poza tym często stosuje się standardowe frezarki stołowe, ręczne pilniki obrotowe oraz zaawansowane centra frezarskie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + jeden =