Proste sposoby na ujędrnienie skóry twarzy

Jędrna skóra twarzy, to marzenie i cel wielu kobiet. Dzisiejsza branża kosmetyczna oferuje wachlarz zabiegów, które przyczyniają się do poprawy kondycji naszej cery. Ich ceny jednak często bywają zabójcze dla naszych portfeli, a nie każdy zabieg daje nam gwarancję skuteczności.

Podstawą zdrowo wyglądającej i jędrnej skóry twarzy jest nawilżenie jej od środka – powinniśmy wypijać ok. 2 litry wody dziennie. Doskonałym zamiennikiem wody są herbatki ziołowe – w przypadku problemów z cerą doskonale sprawdzi się napar z bratka, czy skrzypu polnego. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na kondycję naszej skóry jest dieta. Powinna być zbilansowana i bogata w witaminy, które mają ogromną rolę w poprawie jej elastyczności.

Odwiecznym sprzymierzeńcem naszej skóry jest witamina C. Znajdziecie ją w dzikiej róży, czarnej porzeczce, papryce czerwonej czy szpinaku. Warto uzupełniać ją również w postaci suplementów.

Masaże

Zbawienne dla naszej cery są masaże poprawiające krążenie krwi oraz limfy, które w połączeniu z odpowiednią dietą i nawodnieniem, stają się najzdrowszym i najskuteczniejszym sposobem na jędrną i zdrową cerę. Aby w pełni cieszyć się efektami masażu, należy wykonywać je dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto zatem postawić na jakość masażera, który będzie naszym partnerem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Idealny w codziennym użytku jest np. Roller Liftingujący PRO – Bless Me roller dostępny na https://blessmecosmetics.com/produkt/roller-liftingujacy-pro/, który oprócz skutecznej funkcjonalności, swoim designem dostarcza również przyjemności estetyczne, co przełamuje rutynę codziennych zabiegów.

Odpowiednia ilość snu

Należy pamiętać o jeszcze jednym czynniku znacznie wpływającym na wygląd naszej skóry. Jest nim oczywiście ilość i jakość naszego snu. Regularnie zarywane noce nie służą zarówno elastyczności jak i ogólnej kondycji naszej skóry, która powinna się w tym czasie regenerować. Aby mogła to robić, trzeba stworzyć jej odpowiednie warunki. Najlepszym z nich będzie odpowiednia ilość snu, czyli 7-8 godzin na dobę.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


15 − 13 =