Pranie fartuchów i obrusów – podstawowe zalecenia

Pranie fartuchów i obrusów musi być przeprowadzone właściwie, aby podczas tego procesu nie straciły one swoich właściwości i wyglądu. Trzeba je odpowiednio przygotować, aby pozbyć się z nich wszelkich zabrudzeń. Przede wszystkim trzeba kierować się wszystkimi wytycznymi, które znaleźć można na metce, a w przypadku, gdy zostały one już wycięte ustawić najdelikatniejszy cykl prania.

Jak skutecznie prać fartuchy i obrusy?

Zdarza się, że na obrusie czy fartuchach pojawiają się drobne plamy i inne zanieczyszczenia, które wymagają usunięcia. W takiej sytuacji warto namoczyć je w odplamiaczu, ale trzeba dokładnie sprawdzić, czy będzie on odpowiedni do materiału, z którego zostały wykonane. Koniecznie trzeba upewnić się przed włożeniem obrusu lub fartucha do szafy, czy wszystkie plamy zniknęły, ponieważ mogą one stanowić pożywkę dla bakterii i innych drobnoustrojów. Trzeba prać je osobno w pralce w temperaturze zalecanej przez producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że materiał nie skurczy się.

Te wykonane z bawełny można prać nawet w 90 stopniach, lniane z reguły w 60. Zaleca się przed włożeniem ich do pralki złożenie w kostkę. Ustawić wirowanie na małą liczbę obrotów i suszyć na suszarce dokładnie rozwieszone. Jest to szczególnie kłopotliwe w przypadku małych mieszkań, gdzie nie ma miejsca na rozłożenie suszarki i długie ich suszenie. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalnej pralni, która dokładnie i skutecznie je wypierze. Jednym z takich miejsc jest Pralnia Speed Queen Bielsko-Biała to miasto, w którym można ją znaleźć.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 12 =