Praca w dobie pandemii – jakie korzyści przynosi organizowanie wideokonferencji w swojej firmie?

W dobie pandemii większość firm, w których praca biurowa ma kluczowe znaczenie zaproponowała swoim specjalistom wykonywanie jej zdalnie – najczęściej z miejsca zamieszkania. Rozwiązanie takie niesie ze sobą wiele korzyści. Od zabezpieczenia przed narażeniem na infekcję, poprzez wygodę pracownika, aż do oszczędności dla firmy. Jednak ograniczenie bezpośrednich kontaktów niesie ze sobą także zagrożenia, którym można skutecznie przeciwdziałać.

Efektywna komunikacja

Kontakty między pracownikami, szczególnie w większej organizacji są niezbędne dla prawidłowego działania firmy. Dlatego też na co dzień zastosowanie mają połączenia telefoniczne, wymiana e-maili oraz wiadomości poprzez komunikatory. Używane są także inne narzędzia, np. w formie służbowego forum.

Połączenia wideo

Świadomy manager zdaje sobie sprawę, że na dłuższą metę najbardziej efektywnym sposobem porozumiewania jest spotkanie bezpośrednie. Daje ono możliwość wykorzystania wielu narzędzi niewerbalnych, dzielenia się dokumentami, a nawet lepszego przekazania emocji. Jednak gdy taka forma interakcji nie jest możliwa, to może zostać ona zastąpiona przez wideokonferencje. Są one powszechnie spotykane w dobrze zarządzanych organizacjach, przynosząc korzyści przekładające się na skuteczność komunikacji, a co za tym idzie – sprawne działanie organizacji. Dają namiastkę bezpośredniego spotkania dwustronnego lub w większym gronie, integrując zespół, który w dobie pandemii często pracuje w dużej odległości od siebie.

Zapewnienie wysokiej jakości wideokonferencji

W przypadku dbałości o techniczne aspekty spotkań wideo szybko można przekonać się o ich pozytywnym wpływie na jakość wykonywanych obowiązków i dobre wzajemne zrozumienie pomiędzy zatrudnionymi. Warto przede wszystkim zadbać o jakość obrazu. Jeżeli więc potrzebny nam odpowiedni sprzęt, to warto przyjrzeć się ofercie ze strony https://www.voip24sklep.pl/pl/p/Kamera-internetowa-Logitech-Webcam-HD-C930e/4780. Takie urządzenie zapewni obraz w pełnym HD i dźwięk z dwóch mikrofonów wielokierunkowych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 8 =