Powody dla których warto stosować cegłę w aranżacji wnętrz

Cegła jest materiałem coraz bardziej modnym i chętnie wybieranym przez dekoratorów wnętrz. Potencjalni inwestorzy decydują się zarówno na gliniane podłogi, ściany, jak i wyłącznie dodatki podkreślające klimat wnętrza. Zatem, jakie cegły najlepiej nadają się do prac wykończeniowych w domach i mieszkaniach? Jakie są przyczyny wciąż rosnącej popularności podłóg i ścian ceglanych?

Cegła w aranżacji wnętrz – gdzie można wykorzystać ten materiał?

Cegła jest materiałem bardzo uniwersalnym i przyjaznym. Doskonale sprawdzi się zarówno, jako pokrycie łazienkowej podłogi projektowanej w stylu industrialnym, jak i wykończenie klasycystycznego kominka. Materiał ten będzie również doskonałym wyborem dla miłośników wnętrz loftowych. Biała cegła z kolei świetnie wkomponuje się w wystrój pomieszczeń zaprojektowanych w stylu skandynawskim. Co warte jeszcze zaznaczenia, cegła jest materiałem bardzo łatwym w codziennym utrzymaniu. Przykładowo, glinianej podłodze właściciel musi poświęcić niewiele więcej czasu, niż osoba, która w swoim domu posiada tradycyjne panele. 

Osobnym tematem jest zakup płytek glinianych. Nie warto w tym zakresie podejmować jednak pochopnych decyzji i decydować się na produkty oferowane w popularnych marketach budowlanych. Lepszej jakości i często również tańsze płytki gliniane można znaleźć w lokalnych manufakturach. Przykładem mogą być produkty wytwarzane i sprzedawane w cegielni we Wrocławiu, z którymi można się zapoznać między innymi u takich przedstawicieli jak Cekobud.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + 1 =