Pościel z kory i z flaneli – czym się różnią?

Każdemu znane jest powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Nawet w dosłownym znaczeniu posiada w sobie wiele prawdy. Wybór odpowiedniej pościeli jest bardzo istotny w kwestii dobrego i zdrowego snu. Obecnie na rynku przedstawiane są różnorodne opcje, ale najważniejszy jest materiał, z którego taka pościel jest wykonana. Jednymi z tych cieszących się największą popularnością są pościele z flaneli oraz pościele z kory. Czym różnią się między sobą?

Różnice między pościelą flanelową a pościelą z kory

Kora jest charakterystyczną tkaniną, posiada fakturę o wklęsło-wypukłym kształcie, a jej splot jest prosty. W dotyku miękka i przyjemna. Pościel z kory z pewnością może pochwalić się swoją największą zaletą, którą jest to, że się nie gniecie. Odejmuje to chociaż część z domowych obowiązków. Ponadto, jest uniwersalna, korzystać z niej możemy teoretycznie przez cały rok, jednak na szczególnie mroźne noce lepiej jest wykorzystać co innego. Najczęściej wybiera się ją do sypialni dzieci, ponieważ kora jest materiałem naturalnym, przez co nie uczula. Jest łatwa do czyszczenia i dobrze przepuszcza powietrze, co jest ważne przy posiadaniu maluchów.

Jeśli zaś chodzi o pościel z flaneli, dobrze sprawdzi się na chłodne noce w okresie jesienno-zimowym. Flanela jest bawełną, najczęściej posiadającą splot płócienny lub bawełniany. Delikatna w dotyku i mimo tego, że jest troszkę grubsza od swej poprzedniczki, wciąż zachowuje swą lekkość. Raczej również się nie gniecie szczególnie, ale może z czasem ulec procesowi mechacenia. Jest fantastyczna w kwestii utrzymywania ciepła oraz trwała. Można więc prać ją bez obaw, ona wciąż zachowa swoje właściwości.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiem − 4 =