Pomysły na wielkanocne dekoracje stołu

Przed Wielkanocą przyroda powoli budzi się do życia, zieleniąc się wiosennymi kwiatami i kwitnącymi drzewami. Dzięki temu świętowanie jest dużo weselsze i przyjemniejsze, ponieważ w powietrzu czuć zapach wiosny. Wyjątkową atmosferę podkreślają dodatkowo dekoracje na stołach. Jakie z nich są najlepsze? Podstawą są oczywiście tradycyjne pisanki wykonywane na wiele sposobów. Coraz większą popularność zdobywają także wielkanocne wieńce czy kompozycje z kwitnących gałęzi krzewów.

Kolorowo i wiosennie

Aranżacja stołu może być naprawdę wyjątkowa, a przy tym inna w zależności od pomysłu domowników. Niektórzy czerpią inspirację z natury i modnego ostatnio stylu eko. W związku z tym nie brakuje elementów w jasnych, przydymionych odcieniach, a także ożywczej zieleni. Uzupełnieniem są ozdoby z brązowymi elementami czy domieszką beżu. Świetnie w ten klimat wpisują się też klasyczne bazie, które można ozdobić wstążkami w jasnych barwach. Idealnie wkomponują się w wielkanocne dekoracje także dodatki wykonane z surowego lub bielonego drewna (np. kory czy plastrów drewna).

Ozdoby wykonane z drewna, to np. podkładki pod talerze czy misy. Nie można też zapominać o akcentach, które kojarzą się wyłącznie z tym świętem. Oprócz tradycyjnych kurczaków można postawić także na ozdobne jaja, figurki gęsi czy zajączków. Wszystkie w jasnych, pastelowych odcieniach. Świetnym miejscem do inspiracji w poszukiwaniu świątecznych dodatków jest poniższa strona internetowa: https://decorguru.pl/202-wielkanoc oferująca wybór różnorodnych akcesoriów wielkanocnych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − pięć =