Pomoce dla seniora, czyli ułatwienie życia osób starszych

Seniorzy bardzo często mają problem z poruszaniem się. Na szczęście można im ułatwić życie za sprawą różnych akcesoriów i urządzeń. Dzięki nim będą mogły wyjść z domu albo dostać się do łazienki. Jak można pomóc w codziennym funkcjonowaniu osób starszych? 

Pomoce ułatwiające poruszanie się 

Bardzo duża część osób starszych nie radzi sobie z poruszaniem się o własnych siłach. W niektórych wypadkach wystarczy porządna laska ortopedyczna, która będzie utrzymywała ciężar seniora. W przypadku zaawansowanych problemów koniecznie będzie skorzystanie z chodzików, które można kupić lub wypożyczyć na stronie http://www.wsrmila.pl/sprzet/chodzik/. Dzięki nim seniorzy mogą przewozić przedmioty w specjalnym koszyczku. Przy niesprawności nóg niektórym starszym osobom trzeba zakupić wózek inwalidzki, gdzie dużym ułatwieniem będzie jego wersja elektryczna. 

Przydatne akcesoria do wykorzystania w łazience

Dla wielu starszych osób dużym problemem jest samo skorzystanie z łazienki. Dotyczy to np. codziennych kąpieli, gdzie seniorzy nie są w stanie ustać pod prysznicem. Przydatne są wtedy specjalne krzesła odporne na wilgoć. Wchodzenie do wanny ułatwią uchwyty i podpórki. Będą one też na wagę złota w przypadku sedesów. Można na nich zamontować również dodatkowe nasadki podwyższające, gdzie można regulować wysokość.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery − 1 =