Podstawy sklejania modeli

Modelarstwo jest doskonałym hobby rozwijającym naszą cierpliwość oraz zdolności manualne. Jest świetnym wyborem zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Mnogość modeli, zróżnicowane techniki i dostosowane do umiejętności stopnie trudności sprawiają, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Podstawa sklejania modeli – jak wybrać model adekwatnie do umiejętności?

Współczesnym rynek modelarski ma nam do zaoferowania tysiące modeli w różnych technologiach wykonania. Młody adept tego hobby może czuć się nieco zagubiony. Tak więc, przed zakupem polecamy odpowiedzieć sobie na kilka pytania.

 • Modele papierowe, drewniane czy może plastikowe?
 • Modele wojskowe do sklejania czy też cywilne?
 • Jaka kategoria pojazdów nas interesuje – statki, pojazdy, samoloty?

  Modele papierowe, drewniane, czy też plastikowe?

  Technika wykonania modelu. Bardzo ważny aspekt determinujący nasz warsztat modelarski czy określone techniki pracy. Oczywiście, modele wykonane z papieru, drewna, czy też plastiku różni również znacznie cena. Modele kartonowe należą do najtańszych, drewniane do najdroższych. W kategorii modeli plastikowych cena zależy w dużym stopniu od producenta – dobrym stosunkiem jakość do ceny charakteryzują się na przykład modele samolotów do sklejania airfix.

  Modele wojskowe do sklejania, czy też cywilne?

  Naturalnie nasuwające się pytanie przy wyborze modelu. Co jasne, nie każdy interesuje się militariami i na szczęście rynek modeli go do tego nie zmusza. Nie ulega bowiem wątpliwości, że zainteresowanie się rzeczywistym pojazdem, którego replikę budujemy, jest jednym z ważnych elementów końcowego efektu.

  Jaka kategoria pojazdów nas interesuje?

  W momencie, kiedy dokonamy już, bądź co bądź. grubego podziału na militaria i cywilne modele, należy zastanowić się już nad konkretnym rodzajem pojazdu. Wybór jest ogromny – czołgi, samoloty, statki czy rakiety.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


15 − jeden =