Po jakim urazie konieczna jest wizyta u rehabilitanta?

Po każdym urazie ważna jest wizyta u fizykoterapeuty. Niezależnie od tego, czy cierpisz na ból w dolnej części pleców lub barku, czy też masz konkretny problem, taki jak Plantar Fasciitis lub shin splints, wizyta u fizykoterapeuty może Ci pomóc. Najczęstsze urazy leczone przez fizykoterapeutów to bóle pleców, szyi, ramion i kolan. Mogą oni również leczyć wszelkie inne dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Zabiegi mogą obejmować terapię masażem i terapię manualną, np. manipulacje.

Kontuzji można uniknąć, jeśli odpowiednio zadbasz o swoje ciało

Fizykoterapeuci zajmują się pacjentami cierpiącymi na różne urazy i choroby, w tym bóle pleców, szyi i bóle spowodowane zapaleniem stawów. W większości przypadków fizykoterapeuci będą pomagać pacjentowi do czasu, gdy okaże się, że jest on w stanie funkcjonować bez konieczności korzystania z usług terapeutycznych. 

Dlaczego warto?

Wizyta u fizykoterapeuty jest konieczna po urazie, który powoduje ból lub ciągłe napięcie mięśni. Przykłady takich urazów to skręcenie, nadwyrężenie lub naderwanie kości, tkanek miękkich, a nawet nerwów w organizmie. Jeśli uważasz, że doznałeś kontuzji w wyniku nadmiernego wysiłku na siłowni lub gry w koszykówkę na podjeździe, skontaktuj się z naszym gabinetem Nawet jeśli nie jesteś pewien, że masz kontuzję, ważne jest, abyś po urazie lub operacji udał się do fizykoterapeuty. Nawet jeśli objawy ustąpią, fizykoterapeuta może pomóc Ci zachować zdrowie, wyleczyć się i zachować bezpieczeństwo po trudnym urazie. Czasami przy rehabilitacji trzeba użyć różnych przedmiotów np. materac. Takie przedmioty oferuje ta firma Erehabilitant.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 + jedenaście =