Po co stosuje się specjalistyczne szafy rackowe?

Podstawę każdej serwerowni oraz pomieszczeń, w których pracują podobne urządzenia elektryczne, stanowi szafa rackowa. W jakim celu są stosowane? Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Tego będzie można się dowiedzieć z poniższego artykułu!

Szafy rackowe i ich zastosowanie

Szafy rackowe, zwane też szafami teleinformatycznymi to urządzenia, bez których nie mogłaby istnieć żadna serwerownia czy centrum danych. Ich głównym zadaniem jest organizacja sprzętu informatycznego. Profesjonalne szafy, takie jak szafa rack 42U pozwalają na zoptymalizowanie wykorzystywanej przestrzeni. Dzięki nim możliwe jest także użytkowanie sprzętu zgodnie z zaleceniami określonymi przez producenta.

Specjalne szafy rack wyróżniają się odpowiednią budową oraz zastosowanych w nich systemem dedykowanych rozwiązań. Ich parametry są odgórnie narzucone – każdy z elementów musi spełniać określone standardy konstrukcyjne. Dlatego też wszystkie modele posiadają miejsce na montaż dodatkowych wentylatorów, które są niezbędne do zachowania właściwej temperatury w szafie. Jest to konieczne do właściwej pracy sprzętów elektronicznych. W ich konstrukcji znajdziemy też odpowiednio zlokalizowane wywietrzniki, optymalizujące wymianę powietrza.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × trzy =