Pierwszy kredyt w banku – co warto wiedzieć przed wzięciem pożyczki?

Wiele osób, które rozpoczęły już pracę zawodową zastanawia się nad wzięciem kredytu w banku. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki – np. na samochód, sprzęt RTV czy remont mieszkania. Przed pierwszym udaniem się do placówki finansowej warto zawsze sięgnąć po poradę specjalisty, który doskonale orientuje się we wszelkich kwestiach z zakresu kredytowania. Godny polecenia jest m.in. ten konkretny ekspert finansowy, którego znaleźć można na witrynie https://adrianmalecki.pl/.

Kilka niezwykle przydatnych porad

Na wstępie należy podkreślić, że wniosek o kredyt może złożyć jedynie osoba pełnoletnia, która ukończyła już 18. rok życia. Przed wizytą w banku zaleca się zawsze porównanie ze sobą parametrów poszczególnych ofert, tak aby znaleźć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Pod uwagę bierzmy przede wszystkim następujące elementy: ogólną kwotę kredytu, okres obowiązywania umowy, wysokość oprocentowania (zwłaszcza RRSO), prowizję dla instytucji, ubezpieczenie, a także opłatę za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Duże znaczenie ma ponadto sposób wnioskowania, bo wpływa on bezpośrednio na czas oczekiwania na środki finansowe. Podstawowym warunkiem uzyskania pożądanych pieniędzy jest tzw. zdolność kredytowa. Zależy ona od wielu różnych czynników, ale głównie od stabilności zatrudnienia i wielkości miesięcznych dochodów. W zdecydowanie najlepszej pozycji są osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony i zarabiające co najmniej średnią krajową. W tym kontekście liczy się też historia kredytowa klienta, która powinna być nieskazitelna. Wszelkie opóźnienia w spłacie dotychczasowych zobowiązań z pewnością zaniżają szansę na sukces.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =