Pielęgnacja ciała – wszystko co musisz wiedzieć

Codzienna pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna. Nawet drogie zabiegi kosmetologiczne nie mogą zastąpić systematycznej, dopasowanej do potrzeb pielęgnacji. Aby cieszyć się miękką, zdrową i sprężystą skórą, należy właściwie o nią zadbać poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, jak i zdrowe nawyki żywieniowe. 

Pielęgnacja szyta na miarę

Kluczem do sukcesu jest systematyczność, czyli codzienna higiena. Każdego dnia na skórze osiadają liczne zanieczyszczenia, kurz, pot i sebum, które mogą być środowiskiem do rozwoju bakterii, dlatego tak ważne jest ich regularne usuwanie przy pomocy np. mydła, które możesz kupić na stronie internetowej: https://whiteflower.com.pl/product/mydlo-blotno-solne-z-morza-martwego/. Co najmniej raz w tygodniu należy wykonać peeling, który złuszcza martwy naskórek. Po jego wykonaniu należy zadbać o nawilżenie, stosując odpowiednie kremy i balsamy, które utrzymują prawidłowe funkcje bariery wodno lipidowej skóry. Niewskazana jest także nadmierna ekspozycja słoneczna, szczególnie bez żadnej ochrony. Poza kosmetykami warto pamiętać, że na kondycję skóry wpływa także poziom nawodnienia, dlatego należy dbać o regularne picie wody- co najmniej 1,5 litra na dzień.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + 20 =