Peszel – rodzaje i zastosowanie

Peszel jest elementem powszechnie stosowanym przy budowie instalacji elektrycznych. Produkt ten należy do rodzaju specjalistycznych rur, których zadaniem jest ochrona przewodów elektrycznych przed potencjalnymi uszkodzeniami (zarówno mechanicznymi, jak i powszechnymi awariami). Wyróżniamy kilka form, w jakich może występować, a każda z nich charakteryzuje się innym zastosowaniem i przeznaczeniem działania.

Wielofunkcyjna ochrona kabli

Peszle są niezwykle potrzebnym i zapewniającym bezpieczeństwo produktem. Oprócz standardowej ochrony przed uszkodzeniami, efektywnie osłaniają instalację elektryczną przed wpływem na nią groźnych substancji chemicznych czy promieniowania słonecznego. Zazwyczaj produkt ten wykonany jest z tworzywa o dużej elastyczności i trwałości użytkowania (jak PCV). Z kolei, karbowana powierzchnia zewnętrzna ułatwia umieszczanie oraz dopasowywanie peszli do warunków.

W branży budowniczej, peszel elektryczny należy do grupy powszechnie zakupywanych produktów. W wielu sytuacjach jest on niezbędny, a także zapewnia wysoką wytrzymałość – nawet w zróżnicowanym środowisku.

Do najbardziej popularnych rodzajów tego elementu należy zaliczyć: peszle niepalne (wykonane z tworzywa, które blokuje przemieszczenie się płomienia), bezhalogenowe (nie wydobywają się z nich szkodliwe gazy w trakcie spalania), zbrojone czy ze specjalnymi szwami (ułatwiające szybki montaż). Wymienione produkty używane są głównie do łączenia poszczególnych przewodów instalacji elektrycznych, ale i przydatne są w instalacjach wodociągowych, kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania. Ich duży wybór oferuje wiele specjalistycznych sklepów, m.in. Elektromarketania.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − trzynaście =