Opony samochodowe – jak często należy je wymieniać?

Żywotność opon samochodowych zależy w głównej mierze od zastosowanych materiałów i zaawansowania procesu produkcji. Innym istotnym czynnikiem jest sposób, w jaki traktujemy opony. Nieodpowiednie składowanie po sezonie, nadmierne obciążenie pojazdu, czy zbyt dynamiczna jazda mogą skrócić czas eksploatacji najlepszych opon.

Jak sprawdzić, czy już nadszedł czas na wymianę opon?

Pod uwagę bierzemy liczbę przejechanych kilometrów oraz wiek opon. Przebieg sprowadzimy na podstawie wskazań licznika oraz głębokości bieżnika. Za wytłoczonym oznaczeniem DOT na boku opony, producent podaje 4 cyfry. Dwie pierwsze to tydzień, a dwie następne to rok produkcji opony. Pomocą w ocenie stanu opon mogą zająć się pracownicy firmy Plusgum od wielu lat funkcjonującej w branży motoryzacyjnej.

Zakup i wymiana opon to nic skomplikowanego

Kiedy już zajdzie potrzeba ich wymiany, należy określić kilka warunków zakupu: jakie opony kupić, gdzie dokonać zakupu, kto to wymieni itd. Wiele sklepów, takich jak Plusgum, zajmujących się sprzedażą opon samochodowych działa przez internet. W sklepie internetowym porównamy kilka interesujących nas modeli, ich parametry oraz ceny i wybierzemy produkt spełniający nasze wymagania. To najprostszy sposób na zapewnienia sobie bezpieczeństwa w podróży!

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 3 =