Od czego powinno zacząć dziecko zanim nauczy się jazdy na rowerze?

Zanim dziecko wsiądzie na swój pierwszy rower i zacznie samodzielnie pedałować, minie nawet kilka lat. W związku z tym warto malucha oswajać z tego rodzaju aktywnością i budować w nim sprawność motoryczną. Nie wystarczy tylko obserwacja zachowania rodziców, którzy podróżują na rowerze i przewożą nim dziecko. Współcześnie producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci oferują wygodne modele rowerów, które sprawdzają się nawet w przypadku rocznych dzieci. Od czego zatem zacząć? Dobrym rozwiązaniem są rowery trójkołowe, które z powodzeniem mogą zastąpić wózki spacerowe. Ich konstrukcja pozwala maluchowi zbudować kondycję i siłę, niezbędną do prowadzenia roweru w przyszłości. Ich użytkowanie jest czystą przyjemnością i budzi zachwyt dzieci, tym bardziej że w dowolnej chwili to rodzice mogą przejąć ster. Rowerek trójkołowy można zabrać na spacer lub drobne zakupy, a część z nich rośnie wraz dzieckiem. To oznacza, że można dopasowywać ich rozmiar do wieku malucha.

Rozwiązania dla starszych

Kolejnym etapem budowania sprawności i przygotowywania się do samodzielnej jazdy jest biegowy rowerek dla dziecka 3 lata to wiek, w którym spokojnie można zacząć go używać. Maluch odpycha się na nim siłą własnych róg, ale nie używa jeszcze pedałów. W dalszej kolejności może przejść do modeli dwukołowych z bocznymi kółkami, które w przyszłości można zdemontować. Dzięki takiemu przygotowaniu maluch z pewnością będzie czuł się bezpieczniej i pewniej, siadając na swój pierwszy rower dwukołowy, ponieważ wcześniej poznał zasady jego prowadzenia.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 3 =