Objawy nieszczelnych okien

Okna to bez wątpienia bardzo ważny element każdego domu. Pozwalają one na wpuszczenie do domu naturalnego światła, izolując nas jednocześnie od warunków zewnętrznych, gdyż otwierane są tylko wówczas, kiedy jest to konieczne. Zdarza się jednak, że nie spełniają one swojej funkcji w pełni. Dzieje się tak, gdy okna są nieszczelne, a do naszego domu wkrada się wilgoć oraz przykładowo chłodne powietrze podczas zimy. Często jednak nie wiemy jak rozpoznać nieszczelne okno.

Jak rozpoznać, że okno jest nieszczelne?

Przyczyn nieszczelności okna może być co najmniej kilka, zaczynając od niewłaściwie przeprowadzonego montażu, a kończąc na pęknięciu często słabo wytrzymałych uszczelek, czy też zużyciu okuć okiennych. Nieszczelne okno stanowi duży problem, który czasem ciężko wykryć, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko może być w porządku. Nieszczelne okno można jednak poznać po tym, że często w miejscach nieszczelnych do środka wieje wiatr, a więc powstają raczej niepożądane przewiewy. Przykładając rękę do szczelin, bądź obcując w ich pobliżu można wyczuć wkradające się do środka chłodne powietrze, zwłaszcza zimą. Wiać może także spod parapetu. Chcąc zapobiec takiemu zjawisku warto użyć specjalnych materiałów, które pozwolą na uszczelnienie danej powierzchni.

Przykładem może być taśma rozprężna. Jeżeli problem dotyczy parapetu pod oknem, wówczas warto zadbać o stworzenie ciepłych parapetów, czyli odpowiednio izolowanego i uszczelnionego parapetu. Można go wykonać na różne sposoby, a najczęściej stosując specjalne profile podokienne. Ciepły montaż parapetu i jego uszczelnienie stanowi swego rodzaju czynnik dodatkowy, dzięki któremu samo okno będzie szczelne.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + 12 =