O jakiej porze roku można wycinać drzewa?

Aby drzewa i krzewy cieszyły oko i spełniały swą funkcję w ogrodzie czy parku należy podjąć się ich właściwej pielęgnacji. Umożliwia to także zachowanie ich dobrego zdrowia oraz kondycji. Nie należy podejmować takich zabiegów na własną rękę, gdyż łatwo można uszkodzić roślinę, doprowadzić do jej śmierci lub choroby. Wycinka drzew Kraków oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług m.in. przycinanie, prześwietlenie, redukcja koron drzew, leczenie ubytków i ran roślin, przycinkę korekcyjną oraz techniczną, a także wycinkę drzew. Wymienione wyżej usługi są świadczone na zlecenie osób prywatnych oraz instytucji publicznych.

Czy to już czas na wycinkę drzew?

Drzewa i krzewy o każdej porze roku zachowują się inaczej. Czas zimy to okres spoczynku, rośliny nie wytwarzają soków, co obniża wagę drewna. To także najbardziej optymalny czas na wycinkę drzew. Łatwiej je wtedy ściąć i uprzątnąć, bez zbędnego balastu w postaci liści. Takie drewno posiada ponadto wysoką jakość i można je użyć na ekologiczny opał. Są jednak sytuacje, że drzewo musi być wycięte w okresie letnim, kiedy posiada grubą pokrywę liści. Może tak się stać w przypadku, gdy stwarza zagrożenie dla użytkowników lub zostało uszkodzone w czasie burzy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby drzewo można było wyciąć w okresie jego letniego rozwoju. Ważną kwestią wówczas jest obserwacja, czy w obrębie korony nie zagnieździły się ptaki lub inne zwierzęta. Uniemożliwia to wówczas wycinkę drzewa. W Polsce w okresie od 1 marca do 16 października nie można usuwać ptasich gniazd. Pod szczególną ochroną są te drzewa, które stanowią miejsce gniazdowania, rozrodu, wychowania i odpoczynku młodych oraz żerowania.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 4 =