O funkcjonalności płytek słów kilka

Płytki stanowią jedno z najpopularniejszych pokryć podłoża. Szczególnie często są wybierane do kuchni i łazienek, ale nie jest to dla nich jedyne zastosowanie. Popularność tego rozwiązania wynika z połączenia estetycznego wyglądu i zróżnicowanych wzorów z elementami praktycznymi.

Jakie są zalety płytek podłogowych?

W kwestii wyglądu płytki cechują się bardzo dużą różnorodnością. Z kategorii bardziej eleganckich rozwiązań wyróżniają się największym zróżnicowaniem i mogą najlepiej imitować inne materiały. W dodatku wytrzymałe i długowieczne. Ceramika należy do najtrwalszych materiałów. Trudno jest ją zarysować lub odkształcić. Płytki do kuchni lub do łazienki to również dobry wybór ze względu na wysoką odporność na wilgoć. W tym pierwszym przypadku dochodzi kwestia najłatwiejszego utrzymania podłogi w czystości, ponieważ szczególnie płynne substancje mogą stanowić problem w przypadku paneli czy parkietu. Nie bez znaczenia jest również wykorzystanie w pomieszczeniach zdrowych produktów. Ceramika również w tej kwestii wygrywa z wieloma gatunkami lub imitacjami drewna. Należy dodać to tego odpowiednie warunki termiczne.

Płytki nadają się do poprowadzenia pod nimi ogrzewania podłogowego, ale oprócz tego po prostu dobrze akumulują ciepło. Zaletą jest również wysoka izolacyjność akustyczna. Szczególnie istotne może to być w przypadku wybrania tego rodzaju podłogi na piętrze. Samo położenie płytek również nie należy do trudnych czynności (mimo że jest pod tym względem gorsze od paneli). W kuchni często trzeba przesuwać krzesła lub stół, jest to po prostu pomieszczenie, w którym zawsze podłoga jest szczególnie mocno narażona na uszkodzenia i dlatego dobierać do niej wytrzymałe rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że płytki są dedykowane tylko dla konkretnych rodzajów pomieszczeń.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 + dwanaście =