O czym mogą świadczyć drobne pęknięcia na ścianach?

Drobne pęknięcia na ścianach pojawiają się właściwie w każdym nowo oddanym mieszkaniu. Ma to związek z osiadaniem budynku oraz skurczami materiału użytego do wykończenia ścian. Przeważnie są to typowo wizualne defekty, które wystarczy zakleić odpowiednią mieszanką, by raz na zawsze o nich zapomnieć. Niestety czasami mamy do czynienia z problemami konstrukcyjnymi, które są niebezpieczne. W takich przypadkach stosuje się zaawansowane metody naprawcze takie jak iniekcja ciśnieniowa betonu.

Jak pozbyć się niewielkich rys na ścianach?

Jeśli mamy do czynienia z rysami skurczowymi, które dotyczą tylko wierzchniej warstwy ściany, to w dość prosty sposób możemy rozwiązać ten problem. Aby naprawić taką usterkę wystarczy zapatrzeć się w akryl budowlany, który kupić można w każdym składzie. Sprzedawany jest on w niewielkich tubkach do wyciskania, wygląda dokładnie tak samo jak silikon. W przeciwieństwie do niego jest jednak materiałem, który można malować. Akryl jest dość elastyczny i nie pęknie nawet w momencie, gdy materiał, którym wykończona jest ściana delikatnie pracuje. To idealne rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, gdy pęknięcia nie są zbyt głębokie i nie stanowią zagrożenia dla konstrukcji domu czy mieszkania.

Jeśli pęknięcia mają swoje źródło w uszkodzeniu fundamentów i stanowią realne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, naprawa nie jest taka prosta. Przeważnie stosuje się w takim przypadku iniekcje ciśnieniowe, które mają zapobiegać dalszemu uszkodzeniu. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat warto odwiedzić stronę https://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-betonu/. Znaleźć tam można ciekawe informacje z zakresu naprawy poważnych usterek konstrukcyjnych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 8 =