Nowy sprzęt czy wypożyczony na narty? Co bardziej się opłaca

Zima dla aktywnych

Zbliża się sezon zimowy, a ty planujesz wyjazd w góry. Chcesz spędzisz czas aktywnie – nie siedząc w ośrodku i wydając pieniądze na leniuchowanie, tylko spędzić czas w ruchu i wykorzystać zimowe szaleństwo. Nie jesteś tylko pewien jednego – co się bardziej opłaca, zainwestowanie w nowy, własny sprzęt, czy wypożyczanie gotowego sprzętu na miejscu? Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Narciarstwo dla każdego

Parafrazując stary numer, jeździć każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej. Wszystko zależy od tego, jak traktujemy jeżdżenie na nartach – czy jest to dla nas życiowa pasja, która dodaje nam wiatru w żagle, czy może lekkie hobby, którego uprawianie sprawia nam przyjemność od czasu do czasu. A może dopiero zaczynasz?

Zakupienie swojego sprzętu narciarskiego jest bardzo opłacalne dla każdego, kto jeździ na nartach co sezon zimowy. Wtedy warto zaopatrzyć się w buty narciarskie, narty, kijki, a także – dla bezpieczeństwa – warto mieć kask. Wyposażenie narciarskie jest dostępne oczywiście w różnych progach cenowych – np. buty narciarskie marki Nordica wahają się w cenach od 600 zł do 2000 zł. Jest to opłacalne dla dorosłego, czynnie uprawiającego narciarstwo użytkownika, bo np. już dla małych dzieci, które rosną – niekoniecznie.

Jeżeli jeździmy na narty rzadko, albo w ogóle dopiero zaczynamy – najlepiej skorzystać z wypożyczalni nart. Tam dobiorą nam sprzęt odpowiedni do naszych gabarytów, a przy okazji nie będziemy musieli go wieźć ze sobą całą drogę – bywa przecież, że trzeba pokonać cały kraj, by znaleźć się na stoku narciarskim.

Przed wyjazdem warto się zastanowić – czy będziemy używać sprzętu regularnie? Czy to nam się opłaca? Czy może warto jednak wypożyczyć sprzęt, zwłaszcza, że na miejscu dobiorą go nam najlepiej jak potrafią?

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + 10 =