Nietrzymanie moczu u kobiet – skąd ten problem i jak z nim walczyć?

Z wiekiem osłabieniu ulega wiele znajdujących się w naszym ciele mięśni. W tym także mięśni Kegla, które odpowiedzialne są między innymi za trzymanie moczu u kobiet. Pogorszeniu ich funkcjonalności sprzyja także poród. Mięśnie stają się słabsze, a żeby je wzmocnić i przywrócić ich uprzednią funkcjonalność, konieczna staje się specjalistyczna fizjoterapia.

Jak zaradzić wstydliwemu problemowi nietrzymania moczu?

Rehabilitacja uroginekologiczna powstałą z myślą o wszystkich kobietach, które odczuwają problemy związane z nietrzymaniem moczu. Powrót do zdrowia oznacza dla nich podwyższenie komfortu życia i odzyskanie kontroli nad swoim ciałem. Jak przeczytać można na stronie https://rehasanka.pl/fizjoterapia-kobieca/, problemy związane z niewłaściwą pracą mięśni miednicy są bardzo częste i nie powinny być powodem do wstydu. Specjalistyczna fizjoterapia zalecana jest natomiast wszystkim paniom, które są świeżo po porodzie, dopiero się do niego przygotowują lub czeka je zabieg operacyjny okolic jamy brzusznej oraz miednicy. Także endometrioza narządów rodnych i wszystkie objawy bólowe związane z dolnym odcinkiem kręgosłupa oraz miednicy mogą być wskazaniem do tego, aby skorzystać z pomocy wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × cztery =