Niebanalne sposoby na stworzenie klimatycznego salonu

Urządzenie mieszkania wymaga przemyślenia wielu kwestii. Do stworzenia klimatycznego wnętrza inspiracją mogą stać się niebanalne meble antyki pochodzące z czasów Rokoko czy Neorenesansu. Największe wyzwanie to urządzenie salonu tak, aby spełniał on swoje funkcje i dobrze się prezentował. Ciekawy efekt można uzyskać poprzez połączenie mebli nowoczesnych i właśnie antyków. Aranżacja salonu musi być dobrze przemyślana, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i spójności, żeby efekt końcowy nie okazał się kiczowaty.

Antyczne meble w salonie

Meble z poprzednich epok to istne dzieła sztuki, ale ich nadmiar może sprawiać zbyt przytłaczające wrażenie. Aby wnętrze zyskało odpowiedni klimat i charakter, należy wybrać kilka elementów starodawnych, a resztę pozostawić w stylu nowoczesnym. Ważne, aby aranżacja wnętrza była zgodna z indywidualnymi upodobaniami, co pozwoli osiągnąć harmonię i spokój. W renomowanych sklepach z antykami można znaleźć prawdziwe cuda. Są to nie tylko stylowe meble, ale też stare lustra, komody, zegary i wiele innych przedmiotów, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny klimat w salonie. Przeważnie są to unikatowe egzemplarze, które zachowały się w idealnym stanie lub zostały poddane renowacji. 

Urządzając salon nie można używać przypadkowych przedmiotów. Antyki powinno się łączyć z minimalistycznymi meblami i unikać mieszania wielu stylów w jednym pomieszczeniu. Prawdziwą ozdobą salonu może stać się duży antyczny kredens i witryna z lustrem. Ich zadanie, to podkreślenie charakteru pomieszczenia i nadanie mu odpowiedniego klimatu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem − 6 =