Najmodniejsze trendy łazienkowe

Łazienka na miarę XXI wieku

Wprowadzasz się do nowego mieszkania i urządzasz łazienkę od podstaw? Czy też po 15 latach wreszcie zdecydowałeś się na remont łazienki, w której płytki zaczynały już poddawać się siłom grawitacji i odpadały od ścian? Niezależnie od tego, który z tych opisów jest Ci bliższy, już teraz sprawdź tegoroczne trendy!

Najmodniejsze, najbardziej stylowe i najchętniej kopiowane wystroje łazienek w 2018 roku można byłoby streścić w trzech słowach: funkcjonalność, komfort oraz estetyka. Odznaczają się one prostym, nowoczesnym designem, jasnymi kolorami oraz zastosowaniem naturalnego kamienia.

W tym roku podczas urządzania łazienek stawia się na funkcjonalność, nie zapominając przy tym jednak o estetyce. Popularnym rozwiązaniem są półki wnękowe, na przykład pod prysznicem. Cały świat oszalał w ostatnim czasie na punkcie pryszniców typu walk-through, które charakteryzują się brakiem ścianek (lub ewentualnie jedną szklaną ścianą oddzielającą przestrzeń kąpielową od reszty pomieszczenia) oraz niskim progiem, a czasem nawet całkowitym jego brakiem. Na pierwszy plan wysuwają się tu oczywiście walory estetyczne, bowiem kabiny tego typu są bardzo minimalistyczne i stylowe. Poza tym, decydując się na takie rozwiązanie, optycznie dodajemy łazience przestrzeni. Dlatego też jest to świetna opcja szczególnie w małych łazienkach. Dużą popularnością cieszą się również wiszące miski wc, które idealnie wpisują się w minimalistyczny, nowoczesny design łazienki. W tym roku zaczęto również zwracać dużą uwagę na przyciski spłukujące, które powinny być błyszczące, najlepiej chromowane oraz bardzo, bardzo proste.

W kwestii kolorów prym wiodą biel, czerń oraz wszelkie odcienie szarości. Choć barwy te (poza bielą) dotychczas rzadko stosowano w łazienkach, podkreślamy – w żadnym wypadku nie należy się ich bać. Stanowią one świetną bazę dla bardzo modnych w tym sezonie mebli w stylu vintage. Ponadto odcienie brudnej bieli i szarości idealnie komponują się z chętnie ostatnio wykorzystywanym marmurem.

Rzecz jasna, najlepszy efekt osiągniemy, gdy z wszystkich opisanych trendów zdecydujemy się na jeden, który stanie się swego rodzaju „myślą przewodnią” całej łazienki. Zachęcamy do łączenia przeciwieństw (biel-czerń, matowy kamień-płytki z połyskiem) oraz zwracania uwagi na detale, które często nadają oryginalnego charakteru całej łazience. Powodzenia!

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × trzy =