Najmodniejsze płaszcze zimowe na sezon 2020

Przyszła jesień, a w związku z tym, coraz częściej zaczynamy myśleć o garderobie na chłodniejsze dni. Jeśli chodzi o okrycia wierzchnie dla kobiet, ponadczasowe są wszelkiego rodzaju płaszcze o klasycznym kroju. W tegorocznych trendach możemy dostrzec również nieco kontrowersyjne modele puchowe oraz staromodne kożuchy, które wracają do łask. 

Jako, iż zimy w naszym kraju nie należą do mroźnych w ostatnich latach, śmiało możemy postawić na wersję, która sprawdzi się zarówno w październiku, jak i styczniu. Naturalne tworzywa z niewielką domieszką włókien syntetycznych sprawdzą się w przypadku prostych, męskich fasonów z kołnierzem, bardzo kobiecych taliowanych trenczy, budrysówek lub krojów kimonowych. Wszystkie te modele wpisują się doskonale w obecne trendy.

Kolory na rok 2020

W przypadku krojów płaszczy, jak co roku, nie ma zbyt wielkiej rewolucji. Znaczące zmiany możemy jednak zauważyć, jeśli chodzi o kolory. Nadal modne są takie barwy jak beż, camel lub szarość, jednak damskie płaszcze zimowe są dużo bardziej funkcjonalne, jeśli występują w ciemniejszej tonacji. Hitem nadchodzącego sezonu jest butelkowa zieleń, morski granat albo kolor cynamonowy świetnie pasujący do wyrazistego typu urody.

Zdecydowanie odchodzi się od nieco militarnej oliwki, niepraktycznej bieli oraz ochry. Wzorem dominującym w okresie jesienno-zimowym będzie duża, wyrazista krata kojarzona ze sławnym domem mody Burberry, a najpopularniejszym zapięciem będzie typowy dla budrysówek tzw. skobelek. Wybierając płaszcz, pamiętajmy, że niesłabnącą popularnością cieszą się fasony oversize, które świetnie pomieszczą pod spodem grube, ciepłe swetry.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − jeden =