Najbardziej oblegane lotniska w Polsce

Polska jako kraj znakomicie rozwinęła się w ostatnich kilkunastu latach. Dowodem tego jest fakt, że coraz więcej ludzi lata za granicę. Wybieramy się tam już nie tylko do pracy, ale również na wakacje. Ilość pasażerów lotnisk przerasta oczekiwania ich zarządców, dlatego wciąż budowane są nowe porty i terminale. Trzeba przyznać, że nie wszystkie porty lotnicze odnoszą spektakularne sukcesy.

Niektóre z nich notują mniejszy ruch, co wywołuje dyskusje na temat ich przydatności. Na przeciwległym biegunie są wielkie polskie lotniska, które obsługują ogromne ilości klientów. Wśród nich są na przykład Katowice. Tam też transport do portu lotniczego jest możliwy dzięki firmom, które realizują transfery na lotnisko w Pyrzowicach.

Najbardziej znane i oblegane

Port lotniczy imienia Fryderyka Chopina w Warszawie zna niemal każdy. To z niego odbywają się loty do najodleglejszych zakątków Świata. Możemy stamtąd polecieć między innymi do Singapuru, czy Stanów Zjednoczonych. Z tym ostatnim państwem zostało otwarte niedawno nowe połączenie. Oprócz Los Angeles z Warszawy można udać się teraz również do Miami, a podróż trwa o kilka godzin krócej, niż na Zachodnie Wybrzeże Ameryki.

Inne najbardziej oblegane lotniska w Polsce znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, czy Wrocławiu. Kursujący na lotnisko bus Katowice Kraków codziennie wozi pasażerów odlatujących z tych dwóch miast. Z tych miast miliony pasażerów rocznie odlatują choćby do takich krajów jak Hiszpania, Włochy, czy nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 18 =