Na czym polega flipowanie?

Flipping to metodologia myślenia wizualnego i facylitacji graficznej. Umożliwia ludziom szybsze i skuteczniejsze odkrywanie wspólnego znaczenia i osiąganie konsensusu. Flipping jest strategią, która pomaga uczniom łączyć idee w wielu wymiarach, tworząc wzorce, budując podstawy zrozumienia i nadając kształt treściom.

Skuteczna koncepcja

Flipping to koncepcja, która wykorzystuje wizualizacje i facylitację graficzną w celu osiągnięcia głębszego poziomu zrozumienia podczas spotkania. Flipping wykorzystuje myślenie wizualne, aby stworzyć środowisko, w którym uczestnicy są aktywnie zaangażowani, w przeciwieństwie do biernego uczenia się poprzez czytanie z kartki. Flipping to rozwijający umysł sposób pracy, który odwraca zwykły proces do góry nogami, pomagając naprawdę zrozumieć, co się do nas mówi, i wykorzystując myślenie wizualne, aby zachęcić do bardziej kreatywnego myślenia. Wykorzystuje facylitację graficzną, aby pomóc wszystkim zrozumieć dany temat, a także wyjaśnić myśli i procesy, które mogą być niejasne lub zagmatwane. Grupa ludzi może się spotkać i być bardzo produktywna, jeśli wspólnie zastosuje flipping. To innowacyjny sposób nauczania i uczenia się, który wykorzystuje potencjał myślenia wizualnego, umożliwiając uczniom pracę w małych grupach nad wspólnymi zadaniami. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na tej witrynie flipowanie.pl.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + 15 =