Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien dachowych?

W Internecie łatwo jest znaleźć informacje o tym, czym należy się kierować przy zakupie okien, jednak informacje te są przydatne w znacznej mierze dla właścicieli mieszkań. Każdy, kto zdecyduje się na budowę domu jednorodzinnego z dwu lub wielospadowym dachem, staje przed dylematem, jakimi właściwie kryteriami powinien się kierować podczas wybierania okien dachowych. Jest to szczególnie ważne przy oknach dachowych do łazienki, które muszą się cechować odpowiednią wytrzymałością na niesprzyjające warunki. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, żeby wybrać właściwie.

Są rzeczy ważniejsze niż cena

I choć jest ona bardzo istotna i większość z nas zwróci na nią uwagę w przypadku reszty okien, to jednak w oknach dachowych do łazienki pierwsze skrzypce powinny grać zupełnie inne czynniki. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest materiał wykonania ramy okiennej. Może to być drewno, PCV lub aluminium, a chociaż drewniane wykończenia zawsze wyglądają solidnie i pięknie, to w wilgotnym pomieszczeniu nie są najlepszym możliwym wyborem. Z czasem mogą się wypaczyć i nie być tak szczelne, jak ich odpowiedniki wykonane z tworzywa lub z metalu.

Inną bardzo ważną cechą, chociaż wcale nie tak oczywistą, jest współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym cieplej będzie w pomieszczeniach, dlatego zdecydowanie warto zwracać na to uwagę. W oknach dachowych do łazienki jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ kąpiel w wyziębionym pomieszczeniu może być bardzo nieprzyjemna. Najniższymi wartościami tego współczynnika szczycą się zazwyczaj okna wykonane z PCV.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × pięć =