Na co ma wpływ kaloryczność ekogroszku?

Od kilku lat jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów opałowych w polskich domach jest ekogroszek. Występuje w formie stosunkowo drobnych okruchów węgla kamiennego lub brunatnego o wymiarach od 5 mm do 2,5 cm. Jego popularność wynika głównie z wysokiej kaloryczności, która wynosi średnio 24-26 MJ/kg. Jeśli chcemy się zaopatrzyć w dobrej jakości ekogroszek workowany Zduńska Wola to miasto, gdzie funkcjonuje kilka sklepów mających go w asortymencie. 

Gwarancja niskich kosztów ogrzewania

Kaloryczność ekogroszku to inaczej ilość energii możliwej do uzyskania z pojedynczej jednostki masy. Parametr ten jest wyrażany w megadżulach na kilogram i ma wpływ przede wszystkim na poziom zużycia materiału potrzebnego do ogrzania całego budynku mieszkalnego. W przypadku ekogroszku o maksymalnej kaloryczności 29 MJ/kg zużycie jest oczywiście zdecydowanie najniższe. Niewątpliwe korzyści wynikające z eksploatacji paliwa o wysokiej wartości energetycznej to również brak konieczności częstego dorzucania do kotła oraz niskie rachunki za ogrzewanie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 − 3 =