Motorower czy skuter – jaki pojazd wybrać?

Terminów motorower oraz skuter często używamy zamiennie. W rzeczywistości mają one jednak nieco inne znaczenie. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się obu tym pojazdom. Sprawdzimy co je różni i który lepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Dzięki temu każda osoba, która pragnie zakupić własny mały jednoślad, będzie wiedziała w jakiej kategorii powinna szukać.

Zalety motoroweru

Zacznijmy od pojazdu, który pojawił się jako pierwszy. Był to właśnie motorower i dopiero później z niego wyewoluował skuter. Otóż jak sama nazwa skazuje, jest to rower z silnikiem (motorem). Posiada on pedała i umożliwia jazdę bez uruchamiania jednostki spalinowej. Dzięki temu, gdyby gdzieś daleko od domu lub/i stacji benzynowej zabrakło nam paliwa, możemy dalej jechać wykorzystując tylko i wyłącznie siłę mięśni. Motorower Romet posiada pełną homologację dopuszczającą do ruchu, można nim jeździć po każdej drodze publicznej. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza na wsiach, gdzie stacje paliw nie są gęsto rozsiane i istnieje większe ryzyko, że gdzieś zabraknie nam paliwa.

Kiedy wybrać skuter?

Skuter jest pewną formą ewolucyjną motoroweru. Nie posiada już pedałów, nie można więc jechać nim wykorzystując tylko własne mięśnie. Za to zyskał automatyczną skrzynię biegów, a właściwie przekładnię pasową typu CVT (popularnie zwaną wariatorem). W skuterach Barton, które posiadają powyższe rozwiązanie, nie mamy już dźwigni zmiany biegów oraz manetki sprzęgła. Przez to jazda w gęstym ruchu miejskim jest o wiele łatwiejsza i to właśnie do takich warunków skuter jest najlepszym rozwiązaniem.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery − cztery =