Moda i wygoda w małym mieszkaniu

Pomysłowe urządzenie niewielkiej powierzchni mieszkania może wydawać się nierealne. Jednak poświęcając większą uwagę planowaniu i poszukiwaniu inspiracji, staje się jasne, że nawet mały metraż daje spore pole do popisu. Wystarczy mieć otwarty umysł. O czym należy pamiętać podczas przygotowań do rozpoczęcia urządzania własnych czterech kątów?

Praktycznie i komfortowo

Małe mieszkania zazwyczaj posiadają salon połączony z kuchnią i jadalnią. To największa część lokalu, która podzielona na odpowiednie sekcje będzie przyjemnym miejscem do codziennego spędzania czasu. Modne propozycje z powodzeniem można połączyć z praktycznym wymiarem. Jeżeli chodzi o narożniki skórzane nowoczesne rozwiązania to przede wszystkim ukryte schowki na gazety w podłokietnikach czy wysuwany barek.

Przy aneksie kuchennym zaleca się wyznaczenie miejsca na rozkładany stół, który będzie pełnił kilka funkcji, takich jak dodatkowy blat roboczy lub przestrzeń na spotkania ze znajomymi. W przypadku niewielkich powierzchni zaleca się regały z zamykanymi półkami w klimacie industrialnym. Jakiekolwiek drobnostki zostaną skutecznie ukryte, a dekoracje odpowiednio wyeksponowane. Warto pomyśleć również o funkcjonalnych szufladach. 

Drobiazgi z dużym potencjałem

Dobór adekwatnych mebli to świetna baza do budowania docelowego wyglądu mieszkania. Wszelkie dodatki typu poduszki, koce, rolety czy dywaniki wniosą przytulną atmosferę. Równie ważne jest oświetlenie. Lampy stojące umiejscowione przy fotelach z funkcją relax, które można zamówić na https://bostonsofa.pl/fotele-z-funkcja-relax, będą znakomitą strefą do czytania oraz wypoczywania.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × trzy =