Metalowe regały – czym się kierować przy wyborze?

Regały metalowe chętnie wykorzystywane są w biurach, magazynach, a także instytucjach publicznych. Służą przechowywaniu dokumentów, układaniu produktów czy sprzętu. Tak szeroki zakres zastosowania jest możliwy dzięki prostej konstrukcji. Nie mamy jednak do czynienia z jednym modelem. Najprostszy zbudowany jest ze szkieletu oraz otwartych półek. Te możemy zobaczyć na magazynach, czy zapleczach sklepów. Innym rodzajem są regały wystawowe z zabudowanymi bokami i tyłem oraz regulowanymi półkami. Kolejnym rodzajem są te, które mają przesuwane szyny, ułatwiające dostęp do dokumentów czy papierów. Jak widać szafy metalowe cechuje duża różnorodność, która determinuje ich przeznaczenie, ale przede wszystkim sposób doboru. Czym zatem kierować się przy zakupie?

Aby dobrze służyły

Ze względu na sporą dostępność, warto się zastanowić na początku, jaki jest cel przeznaczenia mebla oraz jakie obciążenie będzie musiał mniej więcej udźwignąć. Kolejną kwestią jest przestrzeń, jaką można poświęcić na zagospodarowanie regałów oraz ile zostanie wolnego miejsca po ich rozstawieniu. Czy wtedy możliwe będzie poruszanie się po pomieszczeniu? Ważną kwestią jest również stabilność i trwałość regałów. Jeśli istnieje taka możliwość, warto się zainteresować czy można dopasować wielkość mebla do indywidualnych potrzeb. Aby uniknąć pojawiania się rdzy, dobrze jest upewnić się, czy powierzchnia została pokryta lub przewiduje się jej ogniowe ocynkowanie. Znakiem jakości mogą też być certyfikaty i atesty. Przykładowe modele można znaleźć tutaj: https://www.fxmeble.pl/regaly-metalowe.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + pięć =