Meble z charakterem, czyli wystrój wnętrz w stylu vintage

Ludzie są z natury nostalgiczni, lubimy wracać do przeszłości i wspominać „lepsze czasy”. Co prawda, jest to trochę pułapka naszego mózgu, który skrupulatnie usuwa z pamięci długotrwałej wszystkie pomniejsze nieprzyjemne odczucia, trudno jednak nie uśmiechnąć się na widok niektórych wspomnień. Osadzenie nas samych w kilkunastu lub kilkudziesięciu latach wstecz tworzy pewien idealny świat, w którym chcielibyśmy zostać na zawsze. Nawet jeśli nie są to nasze wspomnienia, a jedynie zlepek wyobrażeń zaczerpnięty z wchłoniętej przez nas literatury i kina. Jest to jeden z wielu powodów, dla których coraz częściej zwracamy się ku minionym latom w sztuce, modzie i designie. 

Styl w czasie przeszłym 

W świecie nowoczesnych, masowo produkowanych mebli i wnętrz jak wprost z katalogu pewnej szwedzkiej sieci sklepów, zatraciliśmy nieco indywidualność. Właśnie ze względu na tę postępującą jednolitość i nijakość pojawiają się coraz to ciekawsze, unikalne meble w stylu vintage oraz redefiniujące minimalizm rozwiązania o charakterze industrialnym. O ile te drugie wymagają skrupulatnie zaplanowanej aranżacji i nie każdemu przypadną do gustu, te pierwsze są zaskakująco wręcz uniwersalne. Meble z litego drewna to prawdziwy lek na zimne wnętrza. Komody vintage świetnie wzbogacą wystrój naszego salonu czy sypialni. Nawiązujące do lat 70 XX w. szafki RTV idealnie sprawdzą się jako alternatywa dla dziwacznych stolików pod telewizor. Nowoczesna biblioteczka, nawiązująca stylem do mieszkań z lat 60 będzie świetnym dopełnieniem każdego wnętrza. Nic też nie odmieni naszej jadalni tak, jak drewniany stół z widocznymi naturalnymi słojami. Meble w stylu vintage to świetny sposób na nadanie naszym wnętrzom unikalności, pozwolą one też stworzyć niezwykle przytulną atmosferę, do której po prostu chce się wracać.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć − trzy =