Lampka nocna – jaką wybrać?

Lampka nocna to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów w naszej sypialni. To dzięki niej możemy zgasić ostatnie zapalone w pomieszczeniu światło bez potrzeby wychodzenia z łóżka. Ułatwia nam ona wieczorną lekturę ulubionej książki czy czasopisma. Sprawia, że ekrany naszych smartfonów nie drażnią naszych oczu tak bardzo, jak wówczas, gdy dookoła nas panuje ciemność. Sam model, kształt czy materiał wykonania lampki również nie są bez znaczenia. Sprawdźmy, jak wybrać tę najlepszą.

Drewno zawsze modne

Tak samo jak meble, tak i wszystkie inne akcesoria domowe wykonane z drewna są zawsze w cenie. Nie inaczej jest z lampkami, które znajdują się przy naszych łóżkach. Warto tutaj zaznaczyć, że drewno nie musi kojarzyć się jedynie ze stylem klasycznym i minionymi epokami. Katalogi sklepów z domowym sprzętem pełne są ofert nowoczesnych lamp, stworzonych z drewna buku czy orzecha. Do wyboru mamy modele z abażurem, kloszem szklanym czy plastikowym, oraz wiele innych. Przed samym zakupem warto porównać styl wybranej lampy z resztą oświetlenia w sypialni i upewnić się, że będą do siebie pasowały.

Styl industrialny

Ciekawym rozwiązaniem są lampki na sypialniane szafki utrzymane w stylu industrialnym. Projektanci prześcigają się w coraz to odważniejszych pomysłach. Na uwagę zasługują chociażby modele zupełnie pozbawione kloszy, których ozdobą jest sama żarówka. Wybierając taką nowoczesną lampkę nocną do dyspozycji mamy całą paletę kolorów, od pasteli po elegancką czerń. Dzięki temu możemy ją dopasować na przykład do koloru ścian. Równie interesująco wygląda połączenie stylu industrialnego z elementami drewnianymi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − jedenaście =