Kupujemy pierwszego SUVa

Samochody przystosowane do jazdy po terenie typu SUV oraz crossover zyskują na popularności. Coraz chętniej wybierane są jako auta do jazdy na co dzień. Wybierając odpowiedni model warto dokładnie zastanowić się, jakie parametry powinien on posiadać, aby dobrze sprawdzał się w codziennej eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, do jakiego celu będzie wykorzystywane. Jeśli będzie używane do codziennej jazdy po mieście i sporadycznych wycieczek po trudniejszych terenach można zdecydować się na bardziej kompaktową wersję. Należy sprawdzić wielkość bagażnika, który w wielu modelach tylko z pozoru wydaje się pojemny. Mimo, iż auta typu SUV kojarzą się raczej z masywnymi pojazdami, na rynku dostępnych jest wiele modeli, które wyglądają bardzo elegancko. Wybierając samochód tego typu, trzeba także zwrócić uwagę na to, jakie posiada zawieszenie. W nowoczesnych modelach, takich jak volvo xc90 zawieszenie pneumatyczne jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia najwyższy komfort jazdy.

Jeśli planujemy często podróżować nim po trudnym i wymagającym terenie warto zdecydować się na samochód z większą mocą silnika, która pozwoli na swobodne przemieszczanie się po wzniesieniach. Pierwszy SUV nie musi posiadać napędu na cztery koła. Jeśli będzie posiadał odpowiednio skalibrowany system kontroli trakcji oraz duże koła poradzi sobie doskonale z trudnym terenem. Jeśli zdecydujemy się na zakup używanego modelu koniecznie trzeba sprawdzić, czy jego części nie są zbyt mocno wyeksploatowane.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × cztery =