Kupujemy kask na motor – o czym musimy pamiętać?

Zakup kasku na motor powinien być przedsięwzięciem przemyślanym. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, jakie posiada motocyklista. Nie tylko chroni go przed uszkodzeniem głowy, ale może uratować i życie. Co więcej, dobrze dopasowany ułatwia jazdę w zróżnicowanych warunkach oraz zwiększa zakres ruchu. Jak powinniśmy podejść do zakupu kasku?

Dobrze dobrany kask

Każda jazda na motocyklu wymaga od nas założenia kasku. Jakkolwiek krótka ona by nie była, nigdy nie możemy zrezygnować z tego elementu. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest też zakup produktu już używanego. Po pierwsze prawdopodobnie mamy inny rozmiar głowy od poprzedniego właściciela, a po drugie, taki kask z czasem rozchodzi się w środku, przez co jego oryginalny rozmiar ulega zmianie. Nie kierujmy się również wyłącznie naszymi preferencjami estetycznymi czy ceną za sprzęt. Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy pozwalającej nam na prawidłowy zakup, poprośmy o pomoc kogoś bardziej doświadczonego lub spytajmy pracownika. Czy to w sklepie stacjonarnym, czy to w sklepie online (np. tu: https://www.czesci-moto.pl) – zawsze mamy szeroki wybór asortymentu. Podział w zależności na właściwości oraz półkę cenową ułatwi nam poszukiwania.

Profesjonalne kaski motorowe wyposażone są w najnowsze technologie oraz uchronić mają ich posiadacza przed najgroźniejszymi skutkami upadku. Wybierając produkt pamiętajmy o tym, że istnieją cztery główne rodzaje kasków: integralne, szczękowe, otwarte i crossowe. Każdy z nich przeznaczony jest do korzystania na innym typie motocykli. Przy wyborze zwróćmy większą uwagę na model produktu oraz jego markę. Ważne jest również to, aby był to kask oryginalny i nowy, co zapewni nam jego najlepszą jakość.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − 4 =