Kroplówki oczyszczające organizm. Jak działają?

Obecnie bardzo modne jest oczyszczanie organizmu różnymi sposobami. Najbardziej delikatna dla ciała będzie odpowiednia dieta lekkostrawna, która dostarczy ciału odpowiednią ilość kalorii, ale też witamin i minerałów. Jednak nie każdy chce lub może przejść na dietę oczyszczającą. Takie osoby mogą skorzystać z szybszych metod jak na przykład kroplówki oczyszczające organizm. Jak działają?

Dla kogo kroplówka oczyszczająca?

Tak naprawdę zabieg też jest dla każdego, jeśli tylko lekarz nie uzna jej za nieadekwatną do naszego ogólnego stanu zdrowia lub jesteśmy uczuleni na składnik kroplówki. Jednak prawie każda osoba, która żyje w stresie, jest osłabiona emocjonalnie i fizycznie, nie ma czasu na odpoczynek i regenerację powinna skorzystać z takiej kroplówki.

Jak działa kroplówka oczyszczająca organizm?

Głównym celem podawania kroplówki jest działanie antyoksydacyjne, usunięcie zastojów limfatycznych oraz wypłukanie toksyn czy szkodliwych produktów przemiany materii. Kroplówkę podaje się przez 30 minut, a sama procedura jest bezbolesna. Nieprzyjemne może być tylko wkłucie w rękę. Najlepiej działa terapia złożona z przynajmniej 4 kroplówek, ale można też umówić się na jedną sesję.

W skład takiej kroplówki najczęściej wchodzą: witamina C, elektrolity, miks witamin z grupy B, molibden, chrom, jod, cynk czy miedź. Dlatego ważne jest, aby przed podaniem kroplówki sprawdzić czy nie jest się uczulonym, na któryś z tych składników lub czy nie połączy się on z lekami, które zażywamy. W tym celu przed zabiegiem przeprowadza się zawsze wywiad z pacjentem.

Artykuł napisany we współpracy z Feel Good Clinic – specjalistyczną kliniką witaminową.

Chcesz skutecznie wyleczyć przewlekłe rany? Sprawdź ofertę kliniki!

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


7 + 8 =