Kontrola dostępu do sal wykładowych i innych pomieszczeń

Bezpieczne placówki edukacyjne wymagają inteligentnych, dyskretnych i skutecznych rozwiązań do zarządzania dostępem. Zapewnienie studentom lub pracownikom bezpiecznego oraz wygodnego środowiska do nauki jest jednym z podstawowych celów organizacyjnych szkół czy uniwersytetów. Z powodu specyfiki tych placówek, wdrożone rozwiązania kontroli muszą być elastyczne, by zaspokajać różnorodne potrzeby uczniów, studentów i personelu edukacyjnego. Dostęp do niektórych obszarów powinien być monitorowany oraz ograniczony np. w określonych porach.

Od budynków z głównymi wejściami i salami wykładowymi, po obiekty sportowe, stołówki lub domy studenckie – wybrane rozwiązania kontroli dostępu i ewidencji pracowników, a także systemy dróg ewakuacyjnych muszą działać jako całość, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę przed włamaniem, kradzieżą czy wandalizmem.

Nowoczesny system kontroli dostępu kluczem do bezpieczeństwa uczniów i pracowników

W ostatnich latach producenci systemów kontroli dostępu, tacy jak MicroMade, skupili się na zintegrowanych rozwiązaniach, które gwarantują o wiele lepszą ochronę, niż klasyczne drzwi z zamkami. Kontrola dostępu opiera się obecnie o zaawansowane technologicznie funkcjonalności i może być stosowana na całym obszarze placówki edukacyjnej. Nie tylko zapewnia niezawodne bezpieczeństwo, ale także zwiększa wydajność i obniża koszty. Jest oparta o system, składający się z czytnika, oprogramowania i identyfikatorów, którego funkcjonalność, w zależności od potrzeb, można rozszerzać.

Dostęp do takich pomieszczeń, jak sale wykładowe, sportowe i lekcyjne, pokój nauczycielski, szatnia, składzik z wyposażeniem, pracownie laboratoryjne czy biblioteka uzyskuje się poprzez przyłożenie identyfikatora do czytnika. Rolę identyfikatora może pełnić specjalna karta, breloczek lub legitymacja uczniowska. Zastosowanie tego systemu chroni określone obszary szkoły lub uczelni przed dostępem osób niepowołanych. Do niektórych pomieszczeń (np. laboratoriów) dostęp może mieć tylko określona grupa studentów. Ułatwia to zarządzanie placówką. Ogranicza także koszty – nie jest potrzebne wtedy dodatkowe stanowisko stróża.

Nie tylko kontrola dostępu – jakie jeszcze funkcje ma system bibinet?

Stworzone przez firmę MicroMade oprogramowanie bibinet oraz grupa nowoczesnych urządzeń umożliwia nie tylko kompleksową kontrolę dostępu w szkole czy na uniwersytecie. Pozwala także np. w czasie rzeczywistym śledzić frekwencję obecnych na obiekcie uczniów, co poprawia ich dyscyplinę. Jedną z funkcjonalności tego innowacyjnego rozwiązania jest także ewidencja czasu pracy. Nie trzeba ręcznie gromadzić informacji na temat tego, ile czasu przebywają w placówce osoby zatrudnione na stanowisku nauczyciela czy obsługi obiektu. System generuje czytelne raporty i ułatwia układanie harmonogramu. To nowoczesne, praktyczne rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo i zoptymalizuje koszty w każdej szkole.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + piętnaście =